Budoucnost bydlení jsou pasivní domy

Sháníte nové bydlení? Rádi byste si splnili sen o svém rodinném domku se zahradou? Pokud ano, přemýšleli jste už o pasivních nebo ekonomických stavbách?

Pasivní a ekonomické domy nejsou žádnou moderní záležitostí posledních několika let. Jsou velice kvalitními stavbami, využívá se pouze kvalitní materiálů a inovativních technologií, mají výborné izolační a tepelné vlastnosti a díky těmto vlastnostem jsou nízkoenergetické. Náklady vynaložené na provoz celé stavby se snižují a nejnovější měření dokazují to, že roční spotřeba tepla nepřesahuje 50 kWh/m2.

RidelliConstruction dřevostavba

Nízkoenergetické domy se snaží hlavně o to, aby byl pokud možno, co nejmenší únik tepla a snaží se o využití přirozeného tepla. Přirozeným teplem je slunce, které svítí za okny, určité teplo vychází ze všech domácích spotřebičů a také členové rodiny vydávají teplo. I když stavba pasivního domu vyjde dražší než běžným způsobem postavený dům, neměli byste tuto investici nijak ošidit. Důležité je použít kvalitní materiál i izolaci. Tato investice je totiž investicí do budoucna, která se vám mnohonásobně vrátí ve formě úspory všech nákladů. Velkou výhodou je protialergické prostředí v těchto stavbách a také zmenšení hluku. V nízkoenergetických stavbách dochází k řízenému větrání a díky tomu se uvnitř nemění klima, maximální pokles teploty je o 1°C. Takzvaný efekt studených nohou, který známe z bytů a běžných staveb, zde nezažijete.

Přečtěte si také, čeho se týká energetická náročnost nemovitosti.

Oblíbeným druhem nízkoenergetické stavby v posledních letech jsou dřevostavby samozřejmě postavené ze dřeva, které má dobré tepelné vlastnosti a udržuje optimální vlhkost vzduchu cca 60 %. Dřevo je výborným zvukovým izolátorem, také je příjemné nejen svým vzhledem, ale také vůní. Dřevostavby se vyznačují dlouhou životností.

Evropská unie velice podporuje nízkoenergetické a pasivní domy a její vizí je, aby se v budoucnosti stavěly pouze tyto stavby. Rozhodnutí je pouze na vás.

Mohlo by se vám líbit...