Chcete podnikat? Ideální je vlastní firma

Podnikat lze dvěma hlavními způsoby. Buď je to klasické živnostenské oprávnění, nebo vlastní firma. Ta má jistě několik výhod a proto se společně podíváme na to, jak ji získat.
Můžete sice využít klasické založení, ale to je zdlouhavé a náročné. Mnohdy i drahé. Naproti tomu je dobrým řešením prodej ready-made společností. Tedy možnost, kdy si konkrétní společnost koupíte. V tomto případě jde o takové firmy, které jsou založeny za účelem dalšího prodeje. Nikdy se s nimi nepodnikalo a tak se není třeba bát dluhů, stejně jako závazků a jiných problémů.

Takto si může koupit firmu téměř každý

Výhodou je určitě to, že takovou společnost si dnes může koupit skutečně téměř každý. Jediné, co k tomu stačí, je doklad totožnosti. Pokud jde navíc o osobu jednatele, je třeba doložit také výpis z trestního rejstříku – ten by měl být bez záznamu. Vše navíc může být vyřízeno během jednoho jediného dne a následně už se čeká jenom na to, až jsou změny zapsány do obchodního rejstříku na příslušném soudu. Jakmile se tak stane, je firma oficiálně vaše a můžete rozjet vlastní byznys.

yourfirm

Nízké ceny jsou samozřejmostí

Není to ale jenom rychlost a možnost, aby firmu získal jednoduše každý. Je zde i další výhoda, a to jsou ceny. Ty se dnes mohou pohybovat v rámci nabízených služeb v rozmezí 10 – 20 tisíc korun českých. V porovnání s klasickým založením tedy velmi podobně. Vy však nemusíte absolvovat žádné složité byrokratické úkony, jelikož vše za vás zařídí firma, která prodej společnosti zprostředkovává a zajišťuje.

Změny jsou samozřejmostí

A jaká je další výhoda této možnosti? Určitě i to, že v rámci koupě dané firmy můžete před zapsáním do obchodního rejstříku uplatnit řadu změn. Týká se to třeba situace, kdy chcete změnit:

  • Název společnosti
  • Sídlo společnosti
  • Jednatele a společníky
  • Obchodní podíly společníků